INVESTOVÁNÍ

ETF fondy jsou skvělou dlouhodobou investicí a sledujete-li blog našeho webu pravidelně, jistě víte, že se řadím mezi jejich velké fanoušky. Protože už víte, z jakých nejlepších ETF fondů můžete své portfolio namixovat, jistě brzy vyvstane otázka, jak sestavit ETF portfolio tím nejlepším možným způsobem. Dobrých taktik jsou stovky, těch horších je...

Každý investor by měl být schopen spočítat si vlastní návratnost investice. Absolutní částka je často nic neříkající a slibovaným návratnostem z reklam či propagačních materiálů se nedá věřit. Jak tedy spočítat návratnost investice? Není to tak těžké, stačí vám k tomu excel a pár vzorců.

Chtěli byste investovat do světových trhů, ale nevíte, kde a jak začít? Pak věnujte pečlivou pozornost ETF fondům (především pak indexovým). ETF fondy vám přinesou to nejlepší z obou investičních světů - jednoduchost, s jakou si lze zakoupit akcii, a diverzifikaci, na kterou byste dosáhli pouze při investování do podílových fondů.

Máte hluboko do kapsy? Studujete a hodila by se vám nějaká ta koruna navíc? Nebo prostě jen máte čas a chcete s ním naložit nějak smysluplně? Naštěstí žijeme v 21. století a způsobů, jak si přivydělat, nikdy neexistovalo víc. Od venčení sousedovic psa přes doučování matematiky až po investování do nemovitostí, na internetu najdete tisíce různých...

Chcete být milionářem? V takovém případě zapomeňte na stejnojmennou soutěž, kterou si dnes můžete vychutnat už leda tak na displejích svých telefonů. K tomu, abyste vydělali svůj první (a nejtěžší) milion, budete muset využít jiných způsobů. Podívejte se na seznam 16 kroků, jak vydělat milion korun!

Jste připraveni investovat? Tak si vytiskněte desatero investorských přikázání. Investování není příliš obtížné, ale abyste byli úspěšní, musíte se řídit určitými pravidly, které vám zaručí dlouhodobý úspěch.

V minulých příspěvcích vám náš web přiblížilo několik důležitých výrazů, s kterými je třeba se seznámit předtím, než se rozhodnete investovat do cenných papírů či fondů. Následně vám byl poskytnut hrubý návod, jak si koupit první akcii. Co však zatím diskutováno nebylo, je vaše připravenost na investiční život. Už jste si někdy položili otázku, zda...

Abyste mohli úspěšně začít investovat, musíte se s problematikou náležitě seznámit. Předtím, než si koupíte první akcii (a v příštím článku se dozvíte, jak na to), byste měli vědět, co to znamenají slova jako dividendy, fondy nebo portfolio. Investiční slovníček vám usnadní život a pomůže vám vyvarovat se spoustě nechtěných ztrát.