Bitcoin by mohl přidat na tržní kapitalizaci 9 bilionů dolarů

28.06.2021Bývalý předseda newyorské burzy cenných papírů Thomas Farley uvedl, že bitcoiny by se v dohledné budoucnosti mohly vyrovnat s tržní kapitalizací zlata na úrovni 10 bilionů dolarů.

Farley, který je současným předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Far Peak Acquisition Corporation, učinil prohlášení, ve kterém vysvětlil, že si myslí, že zlato se nachází u horní hranice své tržní kapitalizace kolem 10 bilionů dolarů a že Bitcoin by mohl dosáhnout stejné hodnoty. Pokud se ale má na uvedenou úroveň dostat, "bude muset být více přijímanou formou platby."

Farley optimismem nešetří

Farley dále poznamenal, že považuje bitcoiny v současné době za "trilionový dolarový trh", protože kryptoměna je stále velmi mladá, takže lze očekávat vysokou volatilitu nejméně po dobu příštích pěti let. Pokud jde o obavy ohledně spotřeby energie, Farley uvedl, že technologie blockchain ve své podstatě zvyšuje účinnost a že kryptoměny přináší planetě také zisky v efektivním využití energie.

Tady se sluší připomenout, že bitcoiny v květnu dosáhly na historickou kapitalizaci 1 bilionu dolarů, přičemž celý trh s kryptoměnami dosáhl 2 bilionů dolarů. I když po tomto období tržní hodnota bitcoinu a všech kryptoměn výrazně poklesla v období, které někteří analytici nazývají korekcí trhu, zatímco někteří již přímo mluví o medvědím trhu. Současná tržní kapitalizace bitcoinů a ostatních altcoinů je přibližně 595 miliard dolarů, respektive 685 miliard dolarů (údaj platný v době psaní článku).

Bitcoiny zejména dosáhly tržní kapitalizace 1 bilion dolarů rychleji než mnohé nejlépe hodnocené společnosti, včetně Apple, Microsoftu, Amazonu či Google, a dosáhly tohoto úspěchu za pouhých 12 let, zatímco společnost Apple dosáhla stejného výsledku přibližně za 24 let.

Podobný výhled pro Bitcoin jako Farley mají i další profesionální investoři. Jedním z takových investorů je Cathie Wood ze společnosti Ark Invest, která je ohledně BTC také velmi optimistická a myslí si, že se bitcoiny nakonec stanou trhem s tržní kapitalizací 10 bilionů dolarů, protože kryptoměna se přesunula "z okraje globálních financí do hlavního proudu".

A co ostatní altcoiny?

Zatímco Bitcoin je v současné době první a jedinou digitální měnou, která ve své historii dosáhla tržní kapitalizace ve výši 1 bilionu dolarů, k tomuto milníku směřuje také několik dalších altcoinů. Mezi altcoiny, které by této mety mohly dosáhnout, pak jmenoval Ethereum, Cardano a XRP společnosti Ripple, kde Ethereum má před ostatními náskok.

Grant Whitlock, vedoucí obchodování britského brokera digitálních aktiv GlobalBlock, dokonce uvedl, že Ethereum pravděpodobně předběhne Bitcoin jako nejcennější kryptoměnu, neboť má velmi silné "základy a fundamenty" a brzy bude mít (podle něj) tržní kapitalizaci ve výši 1 bilionu dolarů.

Závěr

I když teď kryptoměnový trh nezažívá zrovna nejlepší období, z dlouhodobého pohledu o něj žádné velké obavy nemám. Však se podívejte na graf, kde se cena BTC nacházela třeba před rokem.

Zdroj : Finex.cz   


Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS