Mashinsky: Bitcoin letos půjde na 160 000 USD

30.06.2021
Generální ředitel kryptoměnové společnosti Celsius Network, Alex Mashinsky, v nedávném rozhovoru řekl, že Bitcoin v letošním roce dosáhne 160 000 USD za minci. Nová cenová maxima dle jeho slov tak nastanou ještě letos.

Optimistický výhled pro Bitcoin

Spoluzakladatel platformy pro půjčování kryptoměn Celsius, Alex Mashinsky, pro zpravodajský portál Cointelegraph prohlásil, že bitcoiny letos dosáhnou úrovně 160 000 amerických dolarů nebo budou u této hranice velmi blízko.

Mashinsky dále poznamenal, že kryptoměnový trh byl vázán na korekci, když se cena BTC ještě před pár měsíci pohybovala okolo 60 000 USD. Na konferenci Bitcoin 2021 v Miami Alex Mashinsky prohlásil:

"KDYŽ JDETE PŘÍLIŠ VYSOKO A PŘÍLIŠ RYCHLE, JSTE PŘIPRAVENI KE KOREKCI. PŘEDPOVĚDĚL JSEM KOREKCI NA 30 000 DOLARŮ. BITCOIN JE JAKO PRUŽINA, PŘÍLIŠ HO NATAHUJEME. PŘÍLIŠ MNOHO LIDÍ BYLO CHAMTIVÝCH. JEŠTĚ JSME NEVIDĚLI CENOVÁ MAXIMA PRO ROK 2021."

Mashinsky mimo jiné komentoval příspěvky Elona Muska o Bitcoinu. Podle Mashinského generální ředitel Tesly vůbec nepomáhá kryptoměnové komunitě, ale spíše manipuluje s trhem. Uvedl, že Musk je pouhý turista v zemi krypto.

"POKUD JE NEJBOHATŠÍ ČLOVĚK NA SVĚTĚ OCHOTEN VYMĚNIT BITCOIN ZA TESLU, MUSÍTE SI POLOŽIT OTÁZKU, KDO VYDĚLÁ NA TOMTO OBCHODU? V OKAMŽIKU, KDY SI TUTO TESLU KOUPÍTE, AUTO MÁ NIŽŠÍ HODNOTU, ALE BITCOIN BUDE I NADÁLE RŮST NA HODNOTĚ. TATO TRANSAKCE JE PRO ELONA DOBRÁ, ALE NENÍ DOBRÁ PRO VÁS."

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 34 451 USD dle KMC.

Závěr

Mashinskyho předpověď ohledně nejdůležitější kryptoměny světa je velmi optimistická. Co si myslíte o této předpovědi vy? Dostane se BTC v letošním roce na 160 000 USD?Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

KONTAKTUJTE NÁS