en-Nově objevený druh hlemýždě byl pojmenován po Gretě Thunberg

05/06/2021

Účastníkům expedice do brunejského Ulu Temburong National Park podařilo objevit nový druh hlemýždě. A v následném hlasování o jeho jménu zvítězil návrh Craspedotropis gretathunbergae.

Na základě podrobností zveřejněných v Biodiversity Data Journal lze konstatovat, že rozhodně nešlo o špatnou volbu. Craspedotropis gretathunbergae je totiž mimořádně citlivý na sucho a extrémní teploty.

"Pojmenovat tohoto šneka po Gretě Thunberg je náš způsob, jak uznat, že její generace bude odpovědná za řešení problémů, které nevytvořila. Současně jde o příslib toho, že se k ní připojí lidé všech generací, aby jí pomohli," uvedl badatel J.P. Lim.

Z tiskové zprávy rovněž plyne, že mladá klimatická aktivistka o tomto rozhodnutí již byla informována a potěšilo ji.

Dotyčnou výpravu organizovala společnost Taxon Expeditions, která dlouhodobě podporuje spolupráci amatérských a profesionálních vědců. V roce 2018 jeden z jejích týmů popsal nový druh brouka, který dostal jméno na počest herce a nadšeného environmentalisty Lenarda DiCapria: Grouvellinus leonardodicaprio.

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

PŘES 17.000.000 REGISTROVANÝCH ČLENŮ

KAŽDÝM DNEM PŘIBÝVÁ DESÍTKY TISÍC LIDÍ Z CELÉHO SVĚTA, KTEŘÍ MAJÍ VEDLEJŠÍ ČI HLAVNÍ PŘÍJEM Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO PROJEKTU, KDE POD SEBOU NEMUSÍTE NIKOHO MÍT COŽ NABÍZÍ JAKO JEDINÝ PROJEKT NA SVĚTĚ.