Ethereum je připraveno na masivní růst, říká Altcoin Daily! Zde je důvod

31.08.2021

Cardano v posledních týdnech silně roste a termín smart kontraktů se blíží, což může představovat konkurenci právě pro Ethereum. Hlavní krypto platforma však nevypadá vystrašeně rozvojem konkurenčních projektů a zde je důvod, proč podle Altcoin Daily vystřelí.

Altcoin Daily čeká růst Etherea

Hostitel Altcoin Daily Aaron Arnold říká, že věří, že Ethereum (ETH) je připraveno na masivní exponenciální posun své ceny směrem nahoru. Dalšího zhodnocení by král altcoinů mohl podle krypto influencera dosáhnout díky pozitivním fundamentům.

Konkrétně ve svém novém videu Arnold z Altcoin Daily říká svým 952 000 odběratelům na YouTube, že Ethereum prochází nabídkovým šokem s laskavým svolením aktualizace EIP-1559. Jak nejspíš víte, jde o update, díky kterému se při každém zpracování transakce trvale odstraní určité množství ETH z cirkulující nabídky mincí.

"Ethereum block space se začíná využívat a protože Ethereum změnilo svou měnovou politiku, spálí se šílené množství ETH, přes 100 000 ETH díky platformě NFT, DEX (decentralizované burzy), DeFi (decentralizované finance), hraní pro výdělky [hry], stablecoiny..."

Ethereum je v současnosti méně inflační než Bitcoin

Bitcoin prochází pravidelnými halvingy, kdy se skokově snižuje inflace na polovinu. Srovnání inflace BTC a ETH proto platí v daném okamžiku, ale dlouhodobě má Bitcoin sklon být stále víc deflační. Aktuálně bylo spáleno136822 ETH (v okamžiku přípravy článku) a podle Altcoin Daily platí, že:

"Poprvé byla denní emise Etherea ve skutečnosti nižší než u bitcoinů. Rozumějte tomu: čistá inflace ETH činila 1,1 % ročně a čistá inflace Bitcoinu byla 1,75 % ročně."

Arnold dále uvádí, že množství kapitálu uzamčeného v DeFi staví Ethereum do pozice srovnatelné s jednou z největších bank na světě. Uvedl:

"Od začátku roku se celková hodnota uzamčená v DeFi, což je především Ethereum, stala exponenciální. 1. ledna, na začátku roku, byla celková hodnota uzamčená v DeFi na skromných 16 miliardách dolarů. V danou chvíli to vypadalo jako hodně. Dnes je toto číslo ohromujících 85 miliard dolarů. To by znamenalo, že ETH je 20. největší bankou na světě podle tržní kapitalizace."

Závěr

Aaron Arnold z Altcoin Daily pro nás nemá hopium v podobě nějaké závratné predikce pro Ethereum. Nicméně, k jedné zajímavé cenové predikci se naši redaktoři ještě dostanou zítra ráno. Podle Arnolda hraje pro růst ceny druhé největší kryptoměny na rozdíl od BTC jedna zajímavá drobnost. Dodal:

"Kvůli naprosté explozi DeFi se množství Etheru umístěného v chytrých kontraktech dostalo na historická maxima. Ve skutečnosti je v současné době neuvěřitelných 26 % všech ETH v chytrých smlouvách. Můžeme jen očekávat, že tento trend bude pokračovat."
Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

KONTAKTUJTE NÁS