I žena může být úspěšný sázkař, dokazuje Jitka P.

18.06.2021


"Všeobecně nesnáším jakékoliv předsudky, oblast sázení nevyjímaje. Fascinují mě pánové, kteří na mě v sázkové kanceláři, promiňte mi ten obrat, doslova čumí jako na trotla. Přitom se vsadím, že dlouhodobý průměr výdělku 33 tisíc korun měsíčně, jako se to daří poslední 3 roky mně, nemá 95 % z nich," říká Jitka P., jedna z mála úspěšných českých sázkařek. A zároveň historicky první žena, která svým rozhovorem pro kurzovesazeni.com vstupuje do rubriky "Příběhy úspěšných".

Jitka po čas rozhovoru působila sebevědomým, svérázným, občas trochu přidrzlým, a přesto zároveň milým, až empatickým dojmem. Ochotně zodpovídala dotěrné dotazy na to, jak se k sázení dostala, jaký sázkový systém používá, kolik tiketů měsíčně vsadí a kolik pomocí "hazardu" vydělává nad rámec jejích příjmů ze zaměstnání.

Jitko, děkuji za přijetí žádosti o rozhovor. Žena a sázení, to přeci jenom není úplně typická kombinace...

No a co? Že 80 % žen sport obecně příliš nesleduje, přece neznamená, že to musí platit komplexně, pro všechny ženy pod Sluncem, ne?

Samozřejmě, že ne. Čtenáře by spíš zajímalo, jak se to stane, že se křehká dívka dostane k sázení?

Normálně. Je mi 24, od malička jsem sledovala fotbal, i hokej. Ale fotbal přece jenom víc, táta mě vždycky brával na Bohemku. Na střední jsme ve třídě snad neměli kluka, který by nesázel. Ani mě nemuseli moc přemlouvat, prostě jsem to šla zkusit. A vydrželo mi to. (úsměv)

Jo, a křehká dívka teda fakt nejsem, a nikdy jsem nebyla. Abychom si rozuměli.

Většina úspěšných sázkařů má svoji sázkovou strategii. Máš nějakou? A případně, jak jsi k ní přišla?

Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?Argentina vs UruguayARGREMÍZAURUDetail zápasu | Tipnout přesný výsledekZapojte se do tipovačky o 4.500 KčŽe bych měla vyloženě nějakou sázkovou strategii, jako je například Poissonova distribuce nebo metoda Brierova skóre, to ne. Jejich účinek nezpochybňuji, vím, že kamarádům z branže fungují. Já ale nejsem přímo ten typ člověka, který by měl systém, a tím se striktně řídil. Každý zápas analyzuji zvlášť, podle mnou daného klíče. Když nad tím taky přemýšlím, i to je však sázkový systém. Můj vlastní.

Mohla bys nám tedy popsat, jak při sázení postupuješ a na jaké příležitosti sázíš?

Snažím se vycházet z informačních servisů, ke kterým jsem si v průběhu let vypěstovala důvěru. V minulosti to byl třeba portál Whoscored. Jelikož ale neumím příliš dobře anglicky, vítám, že se v poslední době informační servisy a analýzy stejné, ba dokonce možná i lepší kvality, objevují i na českých webech. Když něco musím luštit z angličtiny, je to boj. Zdržuje mě to.

Jaké zápasy si vybíráš?

Hokej je sice taky fajn, ale sázím na fotbal. Soutěž je mi prakticky jedno. Jsem toho názoru, že nemusím nazpaměť znát statistiky všech klubů, stačí mít všeobecný přehled. Ostatně, mám pocit, že něco takového v posledním rozhovoru tvrdil i Jakub U.

Když to tedy zúžíme na konkrétní soutěže, vsázím především na Serii A, Premier League a Evropské poháry. Když mě zaujme duel a kurz, vsadím si i na Synot ligu.

Jaký máš názor na analýzy a informační servisy, které pro naše čtenáře připravuje redakce kurzovesazeni.com?

Popravdě, ze začátku jsem vám příliš nevěřila. Neberte si to obecně, ale mám v povaze opravdu hluboko zakořeněné ono známé "důvěřuj, ale prověřuj."

Časem jste mě ovšem přesvědčili, že vaše analýzy nejsou pouhé návnady na čtenáře a prokliky. Analýzy jsou utvářené podle pravdy, pečlivě, a tipy jsou kvalitní. A co víc - občas se povede i opravdový "sólokapr", jak já říkám. Před pár okamžiky (rozhovor probíhal v úterý 2. 3. 2016 ve večerních hodinách - pozn. red.), se dohrálo utkání Aston Villa vs. Everton, na které jsem podle vaší analýzy vsadila na jeden tiket na to, že padne víc než 2,5 gólu, kde byl kurz přes 2. A na druhý tiket jsem vsadila na přesný výsledek, který jste tipovali. Utkání opravdu skončilo 1:3, takže jste mi vydělali 1600 stovek za přesný výsledek, a přiblížili k výsledku WIN i tiket se vsazeným "padne více, než 2,5 gólu", kde ještě musím počkat na další zápasy. I tak ale díky, zítra jdu nakupovat. (rozesměje se)

Odkud bereš tipy a informační servis, již tedy víme. Máš nějaká pravidla, kolik příležitostí na tikety dáváš a jak velké by měly být kurzy?

Na jeden tiket dávám od jedné do pěti příležitostí. Celkově bych moje tipy rozdělila do několika kategorií.

Když se jedná o "sólokapra", jako je např. sázka na přesný výsledek utkání, kde může být kurz třeba 17,00, jako tomu bylo právě v případě Aston Villy a Evertonu, tak je to jednoduché. Taková příležitost patří na tiket pouze jedna.

Když vsázím na 1, X nebo 2, tak si hlídám, aby kurzy jednotlivých utkání byly od 1,3 do cca 1,9. Samozřejmě, nejedu jen podle kurzů - v první řadě rozhoduje to, co říkají fakta z analýzy. Takové zápasy dám na tiket obvykle 3.

A když se rozhodnu vsadit na počty gólů, sázím po skupinách cca pěti, šesti zápasů. Tady je to různé, vsázím buď na to, že padne třeba méně/více než 2,5 gólu, nebo méně/více než 3,5 gólu a podobně. Druhou variantu je sázka na rozmezí - např. padne 1-3 gólů, 3-4 góly a obdobně. Nechci se opakovat, ale znovu to zdůrazním - nerozhoduje pouze to, že na danou skutečnost sázková kancelář vypíše příznivý kurz, ale důležité je, jestli jste o tom na základě předem zjistitelných faktů přesvědčeni.

Za kolik sázíš?

Na druhou a třetí, z výše popsaných skupin zápasů, vsázím v současné době fixních 1000 Kč. Mohla bych si sice dovolit vsázet za 3000,-, ale dosavadní příjmy mi stačí a nechci zatím bankroll vystavovat vyššímu riziku.

Na "sólokapry" sázím částky menší, obvykle 1 až 2 stovky.

U jaké sázkové kanceláře sázíš?

Nejvíce se mi líbí Fortuna a Tipsport. Účty mám u obou, vybírám si podle kurzů a vypsaných příležitostí. Předešlí respondenti často doporučovali ještě William Hill, do budoucna proto uvažuji, že bych si účet otevřela i tam. To víš, ta sázka zdarma za 25 euro mě láká. Vsadím s ní nějaký přesný výsledek. Pokud vyhraji, tak budu mít pěkný základní kapitál a pokud ne, tak to nebude bolet  ( úsměv)

Tomu rozumím. Kolik vsadíš měsíčně tiketů?

Je to kolem 50 tiketových lístků, vítězných je 40 - 60 %.

Převedeno do řeči čísel?

Převedeno do řeči čísel to znamená výdělek mezi 30 a cca 45 tisíci korun. Dlouhodobý průměr za poslední 3 roky, kdy se mi stabilně daří, mám kolem 33 tisíc korun.

Jitko, díky za rozhovor. Ať se daří!

Děkuji za příležitost, byla to ve finále příjemná zkušenost, i když prvními několika otázkami jsi mě docela zvedal ze křesla. (úsměv)

Snad tímto motivuji některé další holky. Pokud vás to láká, nečekejte, a zkuste si nějaké analýzy přečíst a případně vsadit. Víte jak se to říká... "Žijeme len raz..."

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS