Jak získat followers na Instagramu? Základní pravidla k úspěšnému profilu

19.04.2021

Zajímá vás, jak získat zdarma followers na Instagramu? A proč vlastně byste se o to měli snažit? Instagram je místem, kde nejen, že můžete sdílet svůj pohled na svět, ale také zde vydělávat. Někteří lidé touží po zisku, jiným stačí jen popularita nebo možnost vyjádřit své názory směrem k širší veřejnosti. Ať tak či tak, je k tomu zapotřebí dostatečný počet sledujících. Jak je získat, aniž byste za ně museli platit?

Správná propagace je klíčem k úspěchu

Instagram je nástrojem, skrze nějž se lze prezentovat různými způsoby. Můžete zde vystupovat sami za sebe, můžete vytvořit profil zabývající se určitým tématem sdružujícím jeho fanoušky nebo zde propagovat svou firmu či nějaký projekt.

Jestliže je pro vás Instagram nástrojem, jehož prostřednictvím se chcete zviditelnit nebo na něm dokonce vydělávat, pak se neobejdete bez správného know-how. Propagace na Instagramu probíhá různými způsoby, které si níže detailněji popíšeme. Pokud nejste veřejně známá osobnost, musíte vynaložit úsilí a věnovat čas tomu, abyste na této sociální síti uspěli.

Jak lze na Instagramu vydělávat?

Existuje hned několik způsobů, jak na Instagramu vydělávat peníze. Nejčastěji bývá tato sociální síť používána jako nástroj k propagaci nějaké značky/produktu, protože přímý obchod není přes Instagram umožněn. Můžete však vkládat fotografie vašeho sortimentu, dělat různé popisky a díky tomu si udělat slušnou reklamu.

Existují ale také způsoby, jak si vydělat přímo tím, že přidáváte nějaké příspěvky. Jako úspěšný bloger nebo blogerka se můžete stát nástrojem jiných firem, jejichž výrobky budete propagovat a hodnotit. Ze začátku je obvyklé, že "výdělkem" se mohou stát dané produkty, které dostanete zdarma a později vám za jejich propagaci mohou firmy i zaplatit.

Vydělávat lze i propagací ostatních účtů.

Placené aplikace a služby

K tomu, abyste získali nějaký slušnější počet sledujících, díky nimž byste mohli svůj profil využít k výdělku, existuje několik cest. Například prostřednictvím placených aplikací a služeb, které jsou k tomuto účelu určeny.

Pozor na nakoupené followery

Ano, followery si můžete jednoduše koupit. Většinou se však jedná o followery z celého světa, a ne vždy jde o kvalitní profily. Váš profil se však může stát s rostoucím počet sledujících atraktivnější. Bohužel takové je nahlížení řady mediálních agentur a značek, které si poprvé smlouvají instagram mikroinfluencery.

Brzy však přicházejí na to, že investované peníze do instagram marketingu se jim musí i vracet. A účty s nakoupenými followery nevykazují tak velký zásah a tak účinnou reklamu. Stále častěji si firmy vyžádají reporty od influencerů k zobrazení profilu či postu a následně vyhodnocují. Rychlý nákup followerů je tak velmi krátkozraké.

Pravda o nákupu sledujících

Aplikace na získání followers nejsou dnes žádnou novinkou a spousta lidí je (bohužel) využívá. Dokonce existují i firmy, které se na získání sledujících specializují. Jednoduše si řeknete počet, který chcete, za to zaplatíte odpovídající částku a zprostředkovatelé této služby vše zařídí.

Nemusí se jednat o velké sumy, které zaplatíte za followery, otázkou však zůstává, jak moc budou daní sledující aktivní a jak dlouho na vašem profilu vydrží. Některé služby však nabízejí automatické doplnění chybějících followerů zdarma.

Zní to sice opravdu zvláštně, ale tak to chodí. Nic ale nemá takovou kvalitu, jako když se sami vypracujete a získáte sledující klasickou cestou bez poplatků.

Doporučení

Pokud si zapnete na Instagramu tzv. Business profil, získáte přístup ke statistikám, které vám ukážou, z jaké země jsou vaši sledující. Dle zkušenosti mnohých jsou právě takto nakoupení followeři ze zemí jako je Indie, Čína, Indonésie a podobně.

Návod, jak na získání followers zdarma

Jestliže to myslíte se svým profilem na Instagramu vážně a chcete si třeba i něco přivydělat, pak se musíte obrnit troškou trpělivosti a počítat s tím, že to dá trochu práce. Není to však nemožné a ani nijak zvlášť složité. Níže najdete několik rad a tipů, jak na to.

1.Vytvořte a optimalizujte svůj profil

Logickým prvním krokem je vytvoření profilu, který bude už od začátku atraktivní. Profil by měl vašim potencionálním followerům jasně sdělit, kdo jste a proč by vás měli sledovat.

Uživatelské jméno

Nejdříve se ujistěte, že je vaše uživatelské jméno srozumitelné a lehce vyhledatelné. Nedoporučují se příliš dlouhá jména nebo speciální znaky. Nezapomeňte také vyplnit své celé jméno nebo jméno (nick, přezdívku), pod kterým vystupujete. Díky němu budete snadněji vyhledatelní.

Profilový obrázek

Profil si vždy nastavte jako veřejný a poté vyberte vhodný profilový obrázek. Jestliže vytváříte například Instagram pro vaši firmu, ideálním profilovým obrázkem bude logo, které vás reprezentuje i na dalších sociálních sítích a kanálech.

Základní info o profilu

Nemusíte se příliš rozepisovat, ale informace by měly být jasné, úderné a všeříkající. Často se jedná o hlavní část profilu, na jejímž základě se followeři rozhodují o sledování.

Zkuste se odlišit a originálně popsat svou osobnost či stránku. Využívejte třeba obrázkové ikonky.

Přidejte odkaz na své stránky

Do základního popisu přidejte i odkaz na své stránky, pokud nějaké máte, aby na ně lidé mohli vstoupit přímo z vašeho Instagramu. Někteří vkládají i přímo e-mail, aby usnadnili značkám první oslovení.

Povolte notifikace

Aby vám na profilu nic neuniklo, povolte si notifikace. Budete tak mít přehled o komentářích i sdílení vašich příspěvků.

2. Naučte se, jak upravovat fotografie

Na kvalitě obsahu záleží. A to skutečně hodně. Uživatelé Twitteru nebo Facebooku možná prominou několik špatných příspěvků, ale špatné fotky na Instagramu může napáchat značné škody. Pokud to tedy myslíte se svým Instagramem opravdu vážně, měli byste se naučit alespoň základy toho, jak vytvořit dobrou fotografii. Velkou roli hraje především znalost různých foto editorů.

Většina uživatelů Instagramu pořizuje své fotografie na mobilní telefony. Není to tedy o technice a kvalitních zrcadlovkách. Je třeba se naučit pracovat s prostorem, perspektivou i symetrií. Pokud počítáte s tím, že vám na následnou úpravu budou stačit filtry z Instagramu, pak se moc daleko nedostanete. Dejte si čas a prohledejte speciální aplikace do smartphonu na úpravu fotek.

3. Začněte publikovat příspěvky

Jakmile budete přesvědčeni o tom, že dokážete vytvořit kvalitní obsah, který bude pro vaše sledující zajímavý, začněte přidávat příspěvky. Než se pustíte do shánění followerů, tak je ideální už mít něco, na co je nalákáte.

Pro začátek postačí zhruba kolem 15 fotografií, které už mohou dostatečně poukázat na vaše zaměření.

Plánování

Nahodilé přidávání příspěvků není pro získání a udržení sledujících ideální. Chce to mít systém, který je třeba dodržovat.

Přemýšlejte také nad tím, kdy je ten správný čas. Pokud budete postovat příspěvky v pátek nebo sobotu večer, kdy se lidé někde baví, nebude to mít přílišnou efektivitu. Záleží však samozřejmě i na tom, zda chcete mít jen české nebo i zahraniční sledující na Instagramu.

Pokud vás však zajímá, jak získat české followers, pak přemýšlejte nad zdejšími časovými rituály. Pokud máte Business účet, pak v reportech vidíte i konkrétní hodiny, které jsou u vašich stávajících sledujících nejaktivnější.

Počet fotek

Sledující je třeba udržovat stále ve střehu. Ideální počet fotek denně je jedna až tři s tím, že není moc efektivní přidávat více fotek najednou.

Stories

Instagramové stories jsou v polední době velice oblíbené a u některých uživatelů dokonce převažují nad fotografiemi. Pokud máte co nabídnout a co sdělit, určitě stories vytvářejte včetně videí. Zatímco jsou instagramové fotky něčím "vyumělkovaným", stories ukazují, jací opravdu jste, co zrovna děláte, kde jste a jaké jsou vaše momentální pocity v reálném čase.

Kombinace kvalitních fotek a videí ve stories je ideální a dovoluje followerům nahlédnout pod pokličku vašeho reálného života. A to je to, co je zajímá.

4. Používejte relevantní a populární hashtagy

Pokud budete používat správné hashtagy, váš obsah se dostane k širšímu publiku. Nepokoušejte se nahnat followery za pomoci "like for like", "followme" hashtagů a podobně. Působí to lacině, a navíc se ztratíte v obklopení nekvalitních followerů. Počty sledujících to však zvednout může. Ze zkušeností je to však dočasně a opět se dostáváte do zemí, kde following vlastně nepotřebujete.

Nepříliš funkční je i používání velkého počtu hashtagů. Bohatě totiž postačí méně jak deset, pokud budou kvalitní. Zkuste si projít ostatní profily podobné tomu vašemu a inspirovat se, jaké hashtagy a jakým způsobem jsou používány. Určitě nezapomínejte na české i anglické verze.

Výběr správných hashtagů je i skvělým způsobem, jak získat lajky. Ty jsou totiž k přilákání nových sledujících rovněž velice důležité.

5. Sledujte, komentujte, lajkujte

Tento bod je v rámci získávání sledujících jedním z nejdůležitějších, ne-li vůbec tím nejdůležitějším. Kvalitní obsah a dobře vybrané hashtagy jsou základem, ale komunikace s ostatními uživateli udělá tu nejlepší práci.

Sledování

Sledujte ostatní uživatele, kteří jsou vám a vašemu tématu blízcí. Mohou vám to oplácet. Sledovat ostatní je dobré i kvůli inspiraci. Jak vypadají úspěšné profily? Možná se od nich něco přiučíte a získáte potřebné zkušenosti.

Lajkování

Každému, komu dáte k jeho obsahu like, se vaše reakce zobrazí. Existuje pak velká šance na to, že si daný uživatel váš profil prohlédne a začne vás sledovat.

Komentování

Asi nejlepším způsobem, jak přilákat sledující, je komentovat jejich obsah. Lajkuje každý, protože to zvládnete během vteřiny. Komentování už zabere pár minut navíc. Zkuste ze začátku krátké, ale milé komentáře, které danému člověku polichotí.

Větou "na téhle fotce ti to moc sluší", nebo "to vypadá skvěle" rozhodně nic nezkazíte, ba naopak. Zájem o váš profil pak bude ze strany dané osoby větší. Pokud se rozepíšete, bude to ještě lepší. Pozor na komentáře, které mohou vypadat roboticky nebo že je napsal někdo s pomocí překladače. Slovíčko "Bezva" totiž snadno může napsat i těn, který Češtinu neumí. Pokud ale cílíte na české publikum, musíte dát o sobě vědět, že tu žijete a mluvíte dobře česky.

Komentujte také vlastní obsah. Dobře fungují otázky, což udržuje followery ve střehu. Můžete posílat i osobní zprávy.

6. Spolupracujte

Pomáhat si navzájem se vyplatí nejen v běžném životě, ale i na sociálních sítích. Najděte si někoho s podobný obsahem nebo velkým počtem sledujících a sdílejte jeho profil na svém kanále.

Můžete svým sledujícím sdělit, co je na daném profilu zajímavého a proč by jej měli navštívit a tím danému člověku zvýšíte sledovanost. Existuje pak velká šance na to, že on pro vás udělá to samé.

Chcete být úspěšní na Instagramu?

Zájemcům zdarma zasíláme tipy a doporučení na úspěšné Instagram strategie. Pokud přemýšlíte o tom, že Instagram využijete k marketingu svého podnikání či se chcete stát mikro-influencrem v určité oblasti, přihlašte se níže.

Chci zlepšit svůj Instagram

Pokud se vydáte pracnější, ale o to dlouhodobě efektivnější cestou, nebudete muset do úspěchu na Instagramu investovat příliš peněz. Hlavní investicí bude váš čas, snaha a kreativita, protože to je to, co dělá profil kvalitním. Inspirujte se u ostatních, ale zároveň se snažte odlišit, aby váš obsah nezapadl mezi stovkami dalších.

Všechno nedostanete hned na zlatém podnose a tak se rovněž obrňte trpělivostí. Jak vyplývá i z tohoto článku, hlavní síla je v komunikaci s komunitou na Instagramu i pomoc ostatním blogerům. Když si uděláte dobré jméno, vše půjde snadněji.

Používejte fotografie i videa ve stories a ukažte svou osobnost nebo produkt i z jiného úhlu pohledu. Odměňujte své sledující, děkujte jim za jejich přízeň a snažte se komunikovat nezaujatě. Důležité totiž není počty followerů a sledovatelů jen získávat, ale také si je udržet.

Zdroj : iDnes.cz  

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS