Astronom Seth Shostak: „Mimozemšťany najdeme do roku 2036.“

15.05.2021

Seth Shostak, vedoucí astronom Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI) Institute, je přesvědčen o tom, že nejpozději do roku 2036 nalezneme nějaké mimozemšťany.

Jak se totiž výkon počítačů "poslouchajících" signály přicházející z vesmíru každé cca dva roky bude zdvojnásobovat, tyto stroje zvládnou monitorovat stále více a více kanálů, na nichž by cizí civilizace teoreticky mohly komunikovat.

Bývalý izraelský generál: "Mimozemšťané existují a lidstvo je s nimi v kontaktu."

"Stačí jen postupovat podle Moorova zákona víte co... vsadím se s každým o kelímek Starbucks, že do roku 2036 něco najdeme," konstatoval sebevědomě Seth v rozhovoru pro The Debrief.

Ne lidé, ale technika

Podle Shostaka panuje obecné přesvědčení, že výše zmíněné signály analyzují lidé. Realita je však jiná.

"Nesedíme před počítači a nedíváme se na data. To by bylo něco jako sledovat miliony televizních kanálů současně," vysvětlil známý vědec.

Shostak také poukázal na to, že neustále roste počet nově objevených exoplanet. To nám umožňuje získat nové pohledy na to, jaké formy mimozemského života by se v kosmu mohly vyskytovat.

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

PŘES 17.000.000 REGISTROVANÝCH ČLENŮ

KAŽDÝM DNEM PŘIBÝVÁ DESÍTKY TISÍC LIDÍ Z CELÉHO SVĚTA, KTEŘÍ MAJÍ VEDLEJŠÍ ČI HLAVNÍ PŘÍJEM Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO PROJEKTU, KDE POD SEBOU NEMUSÍTE NIKOHO MÍT COŽ NABÍZÍ JAKO JEDINÝ PROJEKT NA SVĚTĚ.

VYBERTE SI JEDNU Z MOŽNOSTÍ