Patrik sází na počet gólů, vydělává 30 tisíc

18.06.2021


V České republice existují desítky, maximálně stovky "profesionálních sázkařů", kterým dlouhodobě, v řádu let, stačí na obživu měsíční příjem generovaný jejich sázkařskými úspěchy. V minulém a současně i vůbec prvním rozhovoru nové rubriky "Příběhy úspěšných", jsme vyzpovídali elitního českého sázkaře Martina Králíka, který veřejně poodhalil svoji úspěšnou cestu sázením, které se mu dokonale podařilo skloubit s jeho povoláním živnostníka.

Kromě pozitivních ohlasů jste se vy, naši vážení čtenáři, po přečtení minulého rozhovoru dožadovali více detailů. Konkrétní postupy, strategie a sumy, za které bylo sázeno. V návaznosti na tyto cenné podněty jsme se rozhodli pětačtyřicetiletého Patrika M. vyzpovídat ještě podrobněji, než Martina. Zda se nám to povedlo, to již necháme na objektivním posouzení každého z vás.

Patriku, mohl by ses sázkařské komunitě a čtenářům našeho webu, respektive celé veřejnosti stručně představit?

Zdravím všechny sázkaře i "nesázkaře"! Jmenuji se Patrik M., je mi... (zarazí se) no už strašně moc a poslední dva roky žiji v Brně, kam jsem se přestěhoval z Kroměříže, kde jsem se narodil i vyrůstal.

Mohl bys do časového kontextu zasadit i svoje zkušenosti se sázením?

Sázím celkově osm, devět let. Dlouhodobě výdělečné je pro mě sázení ale až posledních asi dva a půl roku, někdy od léta 2012, kdy přišel zásadní zlom.

Jak ses k sázení poprvé dostal?

To je dlouhý příběh. (usměje se)

K samotnému sázení jsem se ale dostal až o několik desítek let později, a to přes jednoho kolegu a zároveň dobrého kamaráda Jirku, kterého tímto srdečně zdravím. Psal se tuším rok 2007, když jsme spolu šli na jaře posedět na pivo. Byli jsme v takovém baru, v centru Kroměříže, a on si najednou uprostřed rozpitého piva odskočil k okénku, aby si vsadil na derby mezi Slavií a Spartou, které se hrálo na druhý den.

Promiň, že Tě přerušuji, ale co bylo dál? Jak to souvisí s tvými začátky?

Dostanu se k tomu. (usměje se a pustí se zpátky do vyprávění)

Možná se to může stát nesmyslné, ale je to tak. Oba, ač zarytí Moravané, držíme palce pražským klubům - já Slavii a on Spartě. A protože on si vsadil na výhru Sparty, nechal jsem se vyhecovat a vsadil stovku na výhru Slavie.

Vzpomínáš si, jak to dopadlo?

Jak bych nemohl. Sparta vyhrála, o jediný gól se postaral Pavel Horváth, tehdy ještě opora Sparty. Tehdy to pro mě bylo obrovské zklamání z prohry s úhlavním nepřítelem a navrch prohra stokoruny.

Co následovalo pak?

No... jsem hravý člověk, sázení mě nadchlo. První jsem si občas odskočil vsadit na zajímavý zápas po práci, nyní pravidelně sázím přes internet.

Na začátku našeho setkání jsi zmínil, že zásadní zlom v sázení pro tebe přišel v polovině roku 2012. Co se stalo?

Různě jsem experimentoval se sázkařskými systémy a různými strategiemi. Mixoval jsem výše vkladů, dělal pokusy s hodnotou celkových kurzů a různě zkoušel štěstí. AKU sázka nebo Kombi? To vše jsem v do té doby různě testoval. Do té doby jsem v sázení zůstával plus minus na nule.

Jasně, přišlo třeba období, kdy jsem tři měsíce po sobě vyhrál třeba deset, dvanáct tisíc korun. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměl strategii a spolehlivý systém, tak jsem tuto sérii nikdy dlouho neudržel a následovalo zase období sucha, kdy jsem končil v červených číslech. Takže se to vykrátilo s předchozími úspěchy.

A co byl ten zásadní zlom?

Začal jsem používat sázkařský systém, potažmo strategii, s kterou pracuji dodnes.

Můžeš jí poodhalit?

Z těch možných stovek variant, na co sázet, jsem si vybral počet branek. Sázím vždy na to, v jakém rozmezí se bude pohybovat celkový počet vstřelených branek v zápase, a to bez ohledu na to, do jaké sítě budou. Specializuji se přitom na fotbal. Občas to sice zkusím i na hokej, konkrétně NHL, ale tam mi to moc nefunguje.

Proč sis vybral zrovna tuto strategii?

Mě osobně přijde snazší předvídat rozmezí počtu gólů, než kdo vyhraje nebo kdo vstřelí první gól.

Samozřejmě, ani tady není garantovaná 100% úspěšnost, vždyť je to přece sázení, hazard. Kupříkladu, že v září Bayern rozstřílí Wolfsburg 5:1, když všech pět branek domácích vstřelí zabiják Lewandovski, to jsem opravdu nečekal. Tehdy jsem měl vsazeno na možnost "Padne 1-4 gólů". No, bylo jich ještě o dva víc. (úsměv)

Jak velké obnosy, případně s jak velkými kurzy a u které sázkové kanceláře sázíš?

Od úplného začátku až do teď sázím u sázkové kanceláře Tipsport. Výše vkladů se u mě pohybuje v rozmezí 400-1200 Kč, ojediněle vsadím částku vyšší, maximálně však kolem dvou tisíc.

Co se celkové výše kurzů týče, dlouho jsem si pokládal sám sobě otázku: "Zvolit kvantitu nebo kvalitu?" Nakonec jsem vybral kvalitu. Sázím na cca tři až šest zápasů, úplně nejčastěji na volby "Padne 0-2 gólů" nebo naopak "Padne 1-4 gólů". Kurzy se zde pohybují průměrně v rozmezí od zhruba 1.5 až do 2.7, záleží na zápasu. Když sázím v řádu stovek, mám celkový kurz většinou kolem 8. V případě, že vsadím více peněz, snižuji celkový kurz, maximálně na 5-6.

A kolik činí tvé průměrné měsíční příjmy, které generuješ ze sázení? Živíš se jím nebo chodíš i do práce?

Samozřejmě, že jsem normálně zaměstnaný. Sázení je pro mě volnočasový koníček, kterému se pravidelně věnuji a v rámci zábavy s ním ještě vydělávám peníze. Měsíčně si, průměrně - když to vztáhnu na poslední 2 roky - vydělám kolem 30 tisíc korun. Pro perfekcionisty - podle mé "excelovské" tabulky, kterou si pečlivě vedu, je to aktuálně 29 142,52 Kč. (úsměv)

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS