Příjmy ze sázení jsou pro Jiřího 2. platem

18.06.2021


V minulém díle seriálu "Příběhy úspěšných" jsme vám přinesli exkluzivní rozhovor s Patrikem, kterému sázení na rozmezí počtu gólů, které v daném zápase padnou, přináší stabilně 30 tisíc korun měsíčně.

V úvodu rozhovoru Patrik zmínil svého kolegu z práce Jiřího, který jej k sázení na jaře roku 2007 přivedl. Jiřímu K. je čtyřiačtyřicet let a v současné době pracuje jako technický ředitel střední firmy v Kroměříži, ve které se před 12 lety potkal právě i s dlouholetým kamarádem Patrikem. Koho jiného bychom si tedy měli vyzpovídat, než Jiřího K., pro kterého měsíční příjem ze sázení svou výší téměř dorovnává ten ze zaměstnání?

Jirko, začátkem roku 2007 jsi k sázení přivedl Patrika, se kterým jsem dělal rozhovor minulý týden. Jak a kdy jsi se ale k sázení dostal ty?

To si pamatuji poměrně přesně. Bylo to v roce 2005, kdy podnikatel Michal Horáček s definitivní platností prodal sázkovou kancelář Fortuna novému majiteli. Tehdy se o tom hodně psalo a osobně si myslím, že prodej Fortuny lze s trochou fantazie považovat za jakousi neplacenou reklamu pro sázení obecně. Média dennodenně rozebírala, kdy k prodeji dojde, na kolik peněz si Horáček přijde, ale i zda se nějak změní strategie společnosti. Minimálně v mém okolí sázení zaznamenalo takový mini boom.

Já jsem sice měl povědomí o sázení již dlouho před tím, ale tato série novinových článků ve mně zanechala takovou stopu, že jsem se konečně odhodlal a při cestě od zubaře se stavil vsadit svůj vůbec první tiket - samozřejmě do Fortuny. Tehdy jsem ale netušil, že do toho spadnu až po uši. (úsměv)

Na co sis tehdy vsadil, pamatuješ?

Fuuu...

Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?Chile vs BolívieCHIREMÍZABOLDetail zápasu | Tipnout přesný výsledekZapojte se do tipovačky o 4.500 KčTo dohromady nedám. Tipnul bych si na tenis, ale pouze střílím od boku. Být bookmaker, tak bych kurz na to, že to byl opravdu tenis, stanovil tak na 5.75. (vybouchne smíchy)

A jak jsi na tom dnes? Věnuješ se právě sázení na tenis nebo tě zajímají i jiné sporty, respektive sázkařské příležitosti? Na vítěze taneční soutěže StarDance sis nevsadil?

Ne, to ne. Tančím podobně, jako Lukáš Pavlásek, takže bych si nedovolil hodnotit, jak tančí někdo jiný a kdo vyhraje. Ale pár dílů jsem s manželkou povinně vidět musel. (úsměv)

Kombinuji sázení na hokej a na fotbal, výjimečně si vsadím na tenis. To však zpravidla jen v případě, že se hraje Fed Cup, Davis Cup nebo obecně nějaký významný duel, ve kterém má Česká republika zastoupení. Tenisové výsledky příliš predikovat neumím, a proto na něj nesázím velké částky.

To znamená?

Strop v případě sázek na tenis jsem si stanovil na 200 Kč. Je vždy spíše otázka fanouškovství.

A co fotbal a hokej? Kolik sázíš na tyto sporty?

Jsem poměrně konzervativní a obezřetný člověk, což se samozřejmě odráží i v sázení. Málokdy proto sázím tikety s celkovým kurzem vyšším než 7 a málokdy tuto hodnotu tvoří více než 3-4 zápasy. Výše sázené částky se pohybuje mezi 900 a 3000 korunami s tím, že vklad na 80 % mých tiketů není vyšší než 1500 korun.

Patrik o tobě prozradil, že jsi fanouškem Sparty. Ačkoliv žiješ na Moravě...

Ano, ano, to je pravda, setkávám se s touto poznámkou často. Pocházím ale ze sparťanské rodiny, i přes velkou vzdálenost mě táta se strejdou na Letnou často brávali, proto jsem si ke klubu vypěstoval takový vztah. Necítím se proto jako "gaučák" ani zrádce, jak mi kamarádi, byť z legrace často říkají. Jsem z Moravy, fandím pražskému klubu, ale také jezdím na jeho zápasy a aktivně jej podporuji.

A na co konkrétně v případě fotbalu sázíš? Na Synot ligu?

Taky, ale ne primárně. Rozumím španělské a italské nejvyšší soutěži, které mě v Evropě baví nejvíc. V české lize si dvakrát do roka vsadím na to, že Sparta vyhraje derby, plus si jednou za čas vyberu kolo, ve kterém se hrají dva, tři atraktivní zápasy.

Samostatnou kapitolou je pro mě pak hokej, konkrétně NHL, na které jsem začal sázet asi před půl rokem.

A co sázené příležitosti? Patrik sází na rozmezí počtu gólů a my víme, že jsi jej k sázení přivedl právě ty. Radil jsi mu, jakou strategií se řídit?

Ne, to vůbec ne. On je beran, má svou hlavu, a zrovna v sázení je to dobře. Já nehledám žádné složitosti, mám dva jednoduché systémy, které aplikuji na většinu zápasů. Ve zmíněných zápasech NHL sázím buď na 1 anebo 2, tedy výhru jednoho ze soupeřů. K této strategii mě paradoxně přivedl článek z vašeho webu o sázkovém systému "Bez remíz". Ten sice úplně v čisté podobě nepoužívám, ale vzal jsem si z něj spoustu rad, včetně poselství titulku, a snažím se proto "vymáčknout hodnotu z nevyrovnaných utkání".

A co se fotbalu týče, využívám podobný systém, jako Patrik, ale upravený vzhledem k nabídce sázkové kanceláře William Hill, u které sázím. Vybírám si vyrovnanější zápasy a tipuju, že v zápase padne méně než 2.5 gólu, někdy méně než 3.5 gólu. Všechno je o aktuální kurzové nabídce.

William Hill nabízí volnou sázku v hodnotě 25 Eur, získáte ji ZDE

Používáš na každý sport jinou strategii. Proč?

To je jednoduché. V hokeji padá daleko více gólů a je nejde proto tolik předvídat, že se celkový počet vejde do tipovaného rozmezí. Na druhou stranu, daleko častěji se zde stane, že outsider překvapí a porazí favorita, který se v tabulce nachází třeba o 10 příček výš.

Naopak ve fotbale těch branek padá méně, a to hlavně v případě třeba české ligy. Každé kolo, až na výjimky, lze dopředu vybrat 2-3 zápasy, kde se dá předpokládat spíše taktická bitva, než brankové hody.

Mohl bys to tedy nějak vztáhnout na průměrný měsíc?

Pokud se budeme bavit o průměru, vsadím měsíčně 9-15 sázek za částku cca 1100 Kč a s průměrným kurzem kolem 5. 4-5 tiketů nevyjde, zbytek končí jako WIN.

Co to ve výsledku znamená po stránce finančních zisků?

Měsíčně se, co se příjmu ze sázení týče, pohybuji mezi 25 a 50 tisíci zisku, podle nabídky kurzů a štěstí. Zápas mi musí "vonět", jinak do něj peníze nevrazím. Když se měsíc opravdu povede, což se podle mé interní statistiky stane tak 3x do roka, vyhraji částku třeba o ještě o 25 % vyšší, než zmíněné maximum. Takže prakticky zdvojnásobím výplatu ze zaměstnání.

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS