Sázet na jeden sport je lenost a blbost, míní Jakub

18.06.2021


Jde proti proudu a sám sebe označuje nejen v sázení za rebela. Hlavním rysem, kterým se úspěšný sázkař Jakub U. odlišuje od drtivé většiny ostatních sázkařů, se kterými jsme se v rámci rubriky "Příběhy úspěšných" doposud setkali, je jeho pohled na stejnorodost, respektive různorodost sázených příležitostí.Jakub si měsíčně přijde sázením na 40 tisíc korun.

Zatímco ostatní všem začínajícím sázkařům radí specializaci na jeden sport, tedy například fotbal nebo hokej, Jakub stojí na opačné straně barikády: "Správný sázkař nemusí a ani nemůže znát všechny statistiky světa. Ale musí si je umět rychle a efektivně najít ze spolehlivých zdrojů, oddělit zrna od plev a poznat tipy, které stojí za inspiraci. Pak není problém sázet například na hokej i tenis najednou, ačkoliv jedno z toho logicky sledujete méně času" je přesvědčen Jakub.

Jakube, jakými důvody bys opodstatnil své tvrzení, že striktní "focus" sázení pouze na jediné sportovní odvětví je blbost? Jdeš jím jaksi "proti proudu".

Máš pravdu. Většina sázkařů, včetně například Tomáše R., sází na jediný sport, který zpravidla milují a sledují naplno. Já jsem však názoru, že na to, abych se mohl stát úspěšným sázkařem, nemusím daný sport každý den podrobně sledovat.

Můžeš to nějak rozvést?

Je nutné mít celkový přehled. Když to přeženu, tak vědět, že fotbalový zápas trvá 90 minut, hokej se hraje na třetiny a tenis na sety. Naprosto klíčové je ale najít si spolehlivý zdroj informací, který vám dokáže zajistit polovinu úspěchu a ušetřit dvě třetiny práce.

Na co Ty konkrétně sázíš?

Sázím na fotbal, hokej a tenis.

Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?Argentina vs UruguayARGREMÍZAURUDetail zápasu | Tipnout přesný výsledekZapojte se do tipovačky o 4.500 KčTo je široká škála a každý den se ti tak otevírá velké pole sázkařských možností. Kde bereš informační servis pro sázené příležitosti ty?

Těch zdrojů je opravdu mnoho. Třeba na Premier League používám dlouhá léta whoscored.com. Na Synot ligu používám od podzimu analýzy na kurzovesazeni.com, a na vašem webu jsem si dále oblíbil nárazové tipy v sekci Informační servis, kde autor vždy vybere to nejzajímavější, co je k dispozici. Osobně třeba musím říci, že jsem s vašimi službami nezaujatým okem opravdu spokojen, a kdybyste v budoucnu zavedli obdobné informační servisy např. pro Premier League nebo Bundesligu, určitě bych to rád vyzkoušel. Předpoklady totiž máte.

Pojďme ke strategiím. Máš nějaké?

No jéje, bez nich by to nešlo. Začněme fotbalem a hokejem, na které aplikuji stejný systém. Sázím totiž na počet gólů - over. Tato metoda spočívá v tom, že neurčujete vítěze utkání, ale "pouze" to, kolik spolu oba soupeři dohromady nastřílí branek. K určování tipu používám buď výše zmíněné zdroje, nebo si utkání zkrátka zanalyzuji sám.

Jak při tom postupuješ?

Na tom není nic světoborného. Každého soupeře si prolustruji 10 zápasů nazpět, a vytvořím průměr jejich vstřelených a obdržených branek. Tato čísla dám dohromady a podívám se, zda se mi to vyplatí. Sázka pro mě má při tomto způsobu smysl, pokud je kurz cca v rozmezí 1.4 - 1.9.

Snažím se vybírat zápasy, ve kterých na sebe naráží ofenzivní mašiny typu Dortmundu nebo Barcelony, které hrají s týmy z opačných pólů tabulky. Kurzy většinou stojí za to, když se jedná o over 3, over 4 a výše.

Sázíš i na Synot ligu?

Ano.

A nějakou prognózu pro 19. kolo bys pro naše čtenáře učinit mohl?

Co se týče nadcházejícího kola, jeví se mi dobře sázka na to, že v zápase Slavia - Ostrava padne 3 a více gólů, kde Tipsport, u kterého mimochodem sázím, vypsal zajímavý kurz 1.75. V utkání Zlín - Boleslav podle mě padne 2 a více gólů s kurzem 1.3. Společně se sázkou na to, že v utkání Teplice -Liberec padne 3 a více gólů, kde je kurz 2.06, máme na světě "sexy" tiket s celkovým kurzem 4.7. (úsměv)

A co tenis?

V tenisu jsem nejslabší, a otevřeně to přiznávám. Baví mě ze všech sportů nejvíc - tedy z pozice diváka, ale spolehlivý sázkařský systém jsem si na něj zatím nevytvořil, ani mě žádný nezaujal. Proto, kdyby mi snad nějaký ze čtenářů chtěl oplatit moje rady a zkušenosti, které tu s vámi sdílím, a poradil mi jak na tenis, budu jedině rád. (směje se)

Zmínil jsi kurzy. Mohl bys více odhalit samotné sázení?

Sázím jenom AKU sázky, a na jeden tiket vměstnám vždy 4 příležitosti tak, by byl celkový kurz zhruba 5.

Následně vsadím za fixní částku 2000 Kč. Tiketů podám měsíčně cca 30, jako WIN skončí tak třetina z nich. Abych ti ušetřil otázku na výhry, dělá to v součtu nějakých 40 tisíc korun měsíčně. Někdy je to více, někdy méně, ale řekněme, že příliš se z rozmezí 35-45 tisíc neodchyluji.

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS