Škodovce chybí čipy, hrozí zastavení výroby

23.06.2021


Kvůli nedostatku čipů nemůže automobilka Škoda Auto dokončit až 5000 aut týdně. Nekompletních vozů má firma v současnosti na odstavných plochách zhruba 33 000, pro server iHNED.cz to řekl šéf výroby a logistiky Škody Auto Michael Oeljeklaus. Z důvodu nedostatku polovodičových součástek podle něj firma do začátku srpnové celozávodní dovolené zřejmě zruší 60 směn.Týdně vyrobí Škoda Auto v Česku kolem 21 000 aut, zhruba 3000 až 5000 přitom nelze kvůli chybějícím čipům dokončit.

Do začátku dvoutýdenní celozávodní dovolené počátkem srpna firma podle aktuálního odhadu kvůli nedostatku dílů vyrobí 50 000 nekompletních vozidel, řekl serveru Oeljeklaus. Podle něj firma zřejmě bude muset do začátku dovolené zrušit 60 směn. "Je možné, že se zastaví výroba třeba na celý den, tedy tři směny naráz, či více dnů, ale samozřejmě nechceme odstavit výrobu na delší dobu," uvedl Oeljeklaus.


Dodávky čipů by se mohly podle Oeljeklausova odhadu zlepšit koncem roku. "Ve čtvrtém čtvrtletí se trh vrátí do normálu a věříme, že dílů bude dost, abychom auta, která budeme muset v mezidobí opět odstavovat, dokončili," doufá Oeljeklaus.

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Instagramu

ZAČNĚTE VYDĚLÁVAT I VY Z POHODLÍ DOMOVA

KONTAKTUJTE NÁS