TOP 4 rady, na kterých se shodli úspěšní sázkaři

19.06.2021


Během posledního roku vám v kratších či delších intervalech přinášíme v rámci rubriky "Příběhy úspěšných" rozhovory, ve kterých poměrně "na tělo" zpovídáme úspěšné sázkaře z celé České republiky. Ty, kteří sázením pravidelně obohacují svůj rodinný rozpočet, či se sázením dokonce živí na plný úvazek. Měli jsme tu zkušené podnikatele, manažery, ale i řadové zaměstnance. Zpovídali jsme převážně muže, které doplnila i jedna úspěšná, a dle osobního setkání také velice půvabná sázkařka Jitka. Třicátníky, čtyřicátníky i ještě o dekádu starší generaci. Ačkoliv se od sebe všichni naši dosavadní respondenti v určitých aspektech méně či více liší, úspěch každého z nich má základy vybudované ze stejné malty. Proto jsme neváhali a vybrali TOP 4 rady pro sázkaře, bez jejichž znalosti a dodržování se vám cesta k nadité peněžence zkrátka neotevře. A které vyplývají z většiny rozhovorů, které s námi úspěšní sázkaři absolvovali.Které 4 rady nám v rozhovorech nejčastěji opakují úspěšní sázkaři? Zvládnutá psychologie, kvaliní informační servis, ale i více sázkových účtů!

1. Kvalitní sázkařská strategie je základ.

Pořád dokola omílané, přesto však ne zcela dodržované pravidlo. Pravda je, že bez kvalitní sázkařské strategie se zkrátka neobejdete. Stejně jako to, že když už na nějaký systém najedete, musíte mu nechat čas projevit se, se všemi svými plusy, ale bohužel i minusy. Uvědomte si, že sázení není casino online, kde žádný systém ani strategie dlouhodobě nefunguje. Pokud tedy pro své sázení zvolíte strategii "XX", držte se jí a neodstupujte od ní jednorázovými výkyvy alá "Dnes hraje Baníček, klub mého srdce vsadím na něj," navzdory tomu, že ze systému, statistik a dostupných informací vyplývá, že Váš milovaný tým zkrátka prohraje.

"Lidé zpravidla dělají tu chybu, že v návalu emocí přestanou dodržovat svůj sázkový systém a naopak začnou, s prominutím magořit. Přitom právě zvládnutá psychologie je pro úspěšného sázkaře naprosto elementární vlastností," prohlásil k tomuto tématu v březnu 2016 úspěšný sázkař Oldřich K, jehož měsíční příjmy ze sázení se pohybují mezi 20 a 60 tisíci.

2. Informace a statistiky. Občas nudná, avšak nezbytná rutina.

Ne, pocitově se sázet nedá. Prostě NEDÁ. Samozřejmě, že jsme to každý z nás alespoň jednou zažili. "Cítím to v kostech," pomyslili jste si, a vsadili balík peněz na určitý zápas nebo kombinaci příležitostí. A teď si sami odpovězte? Jak to dopadlo? 2 % lidí odpoví, že skvěle. Zbylých 98 %... nejsou úspěšní sázkaři.

Profesionální sázkaři, kteří se touto činností živí na plný úvazek, bývají z řad "normálně" pracujících lidí nálepkovaní jako nevzdělanci, lenoši, "nemakačenka" a podobně. Nikomu nelze upírat jeho osobní názor, avšak chcete-li - a já věřím, když tento článek čtete, že chcete - se na svět dívat střízlivýma očima, uvědomte si, že těch pár vyvolených rozhodně nemá jednoduché zaměstnání.

Úspěšní sázkaři nechodí do práce ze dvou důvodů. Prvním jsou peníze. Příjmy ze sázení je i jejich blízké uživí, poskytují jim pravidelnou finanční sumu, která jim měsíc co měsíc stačí na poplacení složenek, nájmu, leasingu na auto, jídla, oblečení, spotřebního zboží, a navíc jim umožňuje určitou část odkládat jednak na "horší časy", jednak na větší a někdy nepředvídatelné výdaje typu dovolené, rozbité pračky, televize a podobně.

Tím druhým je čas. Pro samotné sbírání informací, sledování zápasů, porovnávání kurzů a statistik zkrátka nestíhají. Ale k věci.

Podstata 2. rady je ta, aby člověk vycházel pouze z nejlépe jím osobně prověřených informačních zdrojů, které mu pravidelně a včas přinesou relevantní informace o dané události, tzn. například předpokládané sestavy, týmové novinky, předpokládané absence, statistiky za poslední utkání i přehled o tom, jak dopadají souboje daných celků ve střednědobém horizontu: "Jak už to tak bývá, začátky nebyly valné a zpětně se stydím za to, že jsem se tak dlouho choval jako amatér. Absolutně jsem neřešil nějaké dlouhodobější statistiky, absence klíčových hráčů a tak dále a sázel více méně podle výše kurzů. V té době to bylo takové "šolíchání", že jsem 9x prohrál, po 10. vyhrál a byl více méně v mínusu," popisuje v zajímavém rozhovoru své sázkařské začátky Martin D.

Pozn.: Právě zkušenosti a neustále se opakující poznatky a rady jednotlivých sázkařů z řady úspěšných, se kterými jsme přicházeli a stále přicházíme do kontaktu, stály vznikem portfolia našich previews a informačních servisů. To se tak snažíme dále rozvíjet, abychom pokrývali nejoblíbenějších soutěže z pohledu českého sázkaře, jako je ePojisteni.cz liga, Premier League, Bundesliga a samozřejmě Liga mistrů s Evropskou ligou z fotbalových soutěží, či Extraliga z hokejového "soudku".

3. Emoce při sázení: Potlačit, zakázat, vymazat, zrušit!

Emocím člověka-sázkaře se zvlášť, podrobně a pravidelně věnujeme v rámci zajatého seriálu týkající se psychologie jako takové. Jak již bylo výše zmíněno, z pravidla, že emoce do sázení nepatří, vychází při své praxi i Josef. M., který pro obstojný zisk podává každý měsíc něco mezi 90 a 150 tikety. Odpověď na to, kolik mu vynáší a jak vyvarovat "magoření" však nejsou jedinými taháky jeho interview, při kterém jsme se oba dobře bavili.

4. Úspěšní sázkaři: "Jedna sázkovka nestačí."

Ačkoliv tomu tak dřív zvykem nebývalo, v současné době je trend jasný. Chcete-li se sázení nějak více věnovat a chcete-li si dopřávat sázky s co nejlepšími kurzy na internetu, musíte mít otevřený hrací účet u více sázkových kanceláří. Hlavní důvody jsou dva.

Zaprvé, můžete vzájemně porovnávat vypsané kurzy. Ty se v případě některých utkání napříč společnostmi mohou lišit i o několik desetin, což od vkladu cca 1 000 Kč rozhodně není zanedbatelný rozdíl.

Zadruhé, sami sázkovky o vás v takovém případě nemají úplně přehled. Pokud jsou tedy známi případy, kdy byl někomu "bezdůvodně" pozastaven hrací účet, či omezen limit jeho sázek, v tomto případě jej můžete poněkud dobře eliminovat.

Nejste přitom ničím vázáni a naopak - dá se toho poměrně dobře využít. Většina sázkových kanceláří totiž pro nové klienty nabízí bonusy, speciální soutěže a řadu dalších benefitů. Pro dobrou orientaci v nich doporučujeme tuto přehlednou tabulku.

A co vy, jste úspěšní sázkaři?

Napište nám do komentářů, které chyby děláte vy či lidé ve vašem okolí!

Za veškeré podněty předem srdečně děkujeme

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS