Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

31.08.2021

Zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Institucionální investoři sázejí na Solanu, zatímco odliv BTC přetrvává

Podle pondělní zprávy CoinShares s názvem "Týdenní toky fondu digitálních aktiv" od 15. srpna do pátku přiteklo do investičních produktů Solana 7,1 milionu dolarů. Zatímco SOL získala na spotových trzích za stejné období jen nepatrných 1,4 %, od začátku srpna získala až 110 % a vyrostla tak z 35,58 USD na 75 USD. Zpráva společnosti CoinShares uvádí, že institucionální kryptoinvestiční produkty podpořily šestitýdenní trend odlivu, přičemž minulý týden do tohoto sektoru proudilo zhruba 21 milionů dolarů.

Prezident Salvadoru: Bitcoinová infrastruktura je téměř připravena

Prezident Salvadoru a přední postava adopce Bitcoinu v zemi, Nayib Bukele, před nedávnem uvedl, že obyvatelé budou mít možnost převést své kryptoměny na fiat a naopak ihned poté, co budou bitcoiny uznány za zákonné platidlo. Podle prezidenta Salvadoru bude od 7. září připraveno 200 kryptoměnových bankomatů a 50 poboček schopných převádět BTC na americké dolary. Bukele také uvedl, že v zemi bude existovat 50 speciálních poboček, kde budou moci obyvatelé vybírat nebo ukládat fiat, aby mohli držet kryptoměny. Bukele již v minulosti uvedl, že vláda bude budovat infrastrukturu na podporu státem vydané peněženky Chivo.

Kryptoměná burza Binance kategoricky popírá, že by kdy manipulovala kryptotrhy

Kryptoměnové burzy čelily v minulosti spoustě obvinění ohledně manipulace s trhem, přičemž některá se ukázala jako pravdivá. Obvinění se nevyhnulo ani největší kryptoměnové burze na světě - Binance. Nejnovější obvinění přišlo z dnes již zaniklého twitterového účtu "RealFulltimeApe", který tvrdil, že jeho majitel pracoval jako datový inženýr ve společnosti Binance. V nyní již smazaném tweetu uživatel přišel s tvrzením, že má důkazy (zvukové a obrazové soubory) o společnosti Binance, která otevřeně používá strategii k likvidaci pákových obchodů za účelem "zvýšení pojistného fondu společnosti a zisků". Vedení společnosti Binance ovšem popřelo veškerá obvinění z manipulace trhu, která byla proti nim namířena. Svůj postoj zrekapitovali v nedávno zveřejněném tweetu, ve kterém se obecně uvádí, že nikdy "neobchodovali proti svým zákazníkům, ani nemanipulovali s trhem". Společnost také zdůraznila, že pracuje na posílení vztahu s regulačními orgány a očekává, že výsledkem tohoto kroku bude menší počet dezinformací namířených proti Binance.

Tisícům uživatelům Coinbase zmizelo krypto z účtů

Americká kryptoměnová burza Coinbase čelí obří kritice ze strany tisíců uživatelů. Zákaznický servis kryptoburzy dostává zprávy o hacknutích uživatelských účtů a vyčerpání finančních prostředků klientů. Zpravodajský portál CNBC před nedávnem vedl rozhovory s mnoha uživateli kyptoměnové burzy Coinbase, kteří podali stížnost na jejich hacknuté účty. Podle vyšetřování podaly na společnost stížnosti tisícovky zákazníků po celých Spojených státech amerických. Rozhovory a stížnosti odhalily vzorec převzetí účtu, kdy klienti viděli, jak finanční prostředky z jejich účtů jednoduše zmizely. Zákaznický servis Coinbase pak probíhal primárně prostřednictvím e-mailu, čímž se ztížilo jednání se zástupci. Kryptoburza v mnohých případech ani nereagovala na žádosti o podporu. Jedna klientka Coinbase, Tanja Vidovic, pro CNBC dokonce prozradila, že ztratila téměř veškeré své prostředky na kryptoburze. Celková ztráta činila v kryptoměnách 168 000 amerických dolarů.

Kryptoburza Kraken chce expandovat do Evropy v roce 2021

Kryptoburza Kraken nechce zaostávat v závodě o ovládnutí globálního trhu s kryptoměnami a aktivně pracuje na expanzi do Evropy. Generální ředitel společnosti, Jesse Powell, potvrdil snahy o vstup na evropský kontinent v rozhovoru pro německý zpravodajský portál Handelsblatt. Podle Powella bude vše připraveno do konce letošního roku. Další informace o jednání neprozradil, ujistil ale, že se Kraken velmi zajímá o Maltu, Lucembursko nebo Irsko. S těmito zeměmi jeho tým již vede příslušné konzultace. Kromě expanze do Evropy kryptoburza pracuje také na dalších službách pro své klienty. V blízké budoucnosti by se uživatelé mohli dočkat segmentu NFT a decentralizovaných aplikací. Pozornost také věnují herní scéně a fenoménu blockchainových her.

Bonusová zpráva

Mezinárodní měnový fond (MMF) je hluboce znepokojen zeměmi, které chtějí využít Bitcoin jako zákonné platidlo

Mezinárodní měnový fond (MMF) vyjádřil v jednom ze svých nejnovějších tweetů znepokojení nad tím, že se bitcoiny a další kryptoměny stanou národními měnami.

Je velmi dobře vidět, že MMF je znepokojen rostoucím počtem zemí, jako je Salvador, které uvažují, že začnou uznávat bitcoiny jako svou národní měnu a neustále zkoumá, jak to může ovlivnit jejich celosvětové operace. Rostoucí zájem zemí potvrzuje svým chováním třeba i Honduras, který tento týden nainstaloval v zemi svůj první krypto bankomat či Kuba, která by mohla kryptoměny oficiálně uznat a regulovat. Ozývají se varovné hlasy, že s jejich pomocí by mohla jednoduše obejít embargo USA, které zakazuje mezinárodní obchod a převody peněz. 
Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS