3 největší chyby při sázení na NBA

18.06.2021


NBA je jednou z nejobtížnějších lig pro sázení. Nesrovnalosti v některých oblastech hry stejně jako výkyvy v sestavách a úsilí jednotlivých hráčů vedou k hromadě nepředvídatelných výsledků. Vzhledem k tomu mohou být sázkaři úspěšní, pouze pokud vědí, co je důležité a co nikoliv. Ve skutečnosti ne všechny faktory, které se zdají být na první pohled důležité, se v konečném skóre skutečně projeví. V tomto článku se podíváme na 4 největší chyby při sázení na NBA.NBA je specifická liga, ve které nefunguje běžný přístup k sázení jako v ostatních sportech.

Stejné hodnocení venkovních a domácích zápasů pro všechny týmy

Hraní zápasů doma je pro drtivou většinu týmů výhodou, bez ohledu na sport. To není žádná novinka, nicméně ne všechny domácí výhody jsou stejné.

Domácí týmy hrají lépe, protože mají publikum na své straně, jsou obeznámeni s prostředím a před zápasem nejsou nuceni cestovat na dlouhé vzdálenosti. Je třeba poznamenat, že některé týmy oceňují hraní doma mnohem více než jiné.

Příklad z minulosti

Philadelphia 76ers v sezóně 2019/20 byla sice až na šestém místě Východní konference, ovšem doma byla s výsledkem 31:4 zdaleka nejlepším týmem celé soutěže. Výsledky ji kazily venkovní zápasy. Pokud jste v této sezóně sázeli na Philadelphii, museli jste tyto statistiky zohlednit. Je zřejmé, že Philadelphia v té sezóně měla velkou nevýhodu v zápasech venku.

Na druhou stranu Lakers v sezóně 2019/20 měli doma 25 výher a 10 proher, zatímco venku 27 výher a 9 proher, na ně se tedy dobře sázelo spíš ve venkovních zápasech.

Přeceňování dopadu back-to-back zápasů

Nejsem si jistý, kdy přesně se tento bod stal tak důležitým, ale za posledních pět nebo šest let jsem narazil na fenomén, kdy sázkaři sází paušálně proti všem týmům, kteří hrají back-to-back zápas.

Na první pohled to dává smysl. Druhý zápas v jednom dni, zejména ve venkovním zápasu, může být hodně náročný, ale data ukazují, že hráči jeho dopad přeceňují.

Upozornění?

Jedna společnost tento jev zkoumala 10 let dozadu a dospěla k závěru, že pokud vsadíte proti týmům, které hrály back-to-back zápas, vyhráli byste v 50,7% případů. Když k tomu připočítáte marži v hodnotě 10%, znamená to, že paušálním sázením na tuto příležitost přicházíte o peníze.

Sázkové kanceláře samozřejmě vědí, že sázející na NBA trpí tímto bludem a nastavují podle toho kurzy. To opět dokazuje, že ve světě hazardních her neexistuje nic jako snadná výhra.

Pokud nenarazíte na žádné jiné vodítko, kromě back-to-back zápasu, bude lepší, když na takový zápas nevsadíte.

Ignorujete speciální sázky

Já vím, já vím. Speciální sázky jsou obecně špatný nápad, ovšem v NBA dokážou být ziskové. Když mluvím o speciálních sázkách, mám na mysli hlavně body získané konkrétním hráčem. Nejvýznamnější jsou dva nejlepší střelci daného týmu.

Předpovídat, kolik daný hráč v konkrétním zápase získá, je poměrně obtížné, ale dá se orientovat podle snadného klíče - počkejte si, až některý hráč zahraje skvělý zápas a vsaďte si na jeho under v dalším zápase. V takových chvílích totiž hranice pro over/under vyletí výrazně nahoru, sázkovky a sázková veřejnost daného hráče jednoduše přecení.

Upozornění: Tato rada nelze brát paušálně, jako určující bod a neprůstřelná strategie sázení. Jedná se pouze o radu, kde můžete narazit na hodnotné kurzy. Zbytek musíte prozkoumat za pomoci předzápasové analýzy.

3 největší chyby při sázení na NBA - závěr

Pokud při sázení na NBA zvolíte stejný přístup jako při sázení na jiné sporty, vyhrajete jen těžko. Musíte upravit svou strategii a zaměřit se se na unikátní sázkové příležitosti. Berte v potaz výše zmíněné rady, pomůže vám to překonat ty největší nástrahy.

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS