28letý úspěšný sázkař Aleš radí, jak vyhrávat 10 tisíc měsíčně

18.06.2021


Působí vzdělaně, mile, zdá se být nad věcí, občas se mu do věty vloudí sprostá nadávka a menší či větší trocha ironie. Komplexně náš další respondent do rozhovorového seriálu "Příběhy úspěšných" a úspěšný sázkař v jedné osobě působí klidným a racionálním dojmem. Domněnku, že se osmadvacetiletý Aleš O. nenechá za žádných okolností unést emocemi, si ověřujeme průběžně během celého interview, ve kterém se Aleš souhrnně drží při zemi a přímo tak dle svých slov poskytuje veřejnosti spolehlivý návod, jak se naučit vydělávat sázením stabilně, a to alespoň 10 tisíc měsíčně.

Kontakt na Aleše jsme tentokrát obdrželi na základě jeho přátelské známosti s Jitkou P., doposud první a zároveň poslední sázkařkou, se kterou jsme v rámci našeho cyklu realizovali rozhovor.

Milionářů je pár. Úspěšný sázkař je i ten, kdo vydělává 5 tisíc měsíčně

Aleši, kdybys měl do pár vět shrnout svoje sázení, jak by tyto věty zněly?

Sázím s přestávkami od dosažení plnoletosti, tedy už 10 let. Pravidelné výdělky mi však sázení přináší až v posledních 3 letech, kdy jsem zásadně změnil svůj způsob uvažování a dá se vlastně říci, že jsem vlastně tak trochu dospěl. Jak jsem tak četl předchozí rozhovory, většina lidí se kterými jste dělali rozhovory, sází hlavně na fotbal. A to je i můj případ. Konkrétně luftuju peněženku nad zápasy Ligy mistrů, Evropské ligy, Premier League a občas i Synot ligy. Co se peněz týče, měsíc končím většinou 8 - 25 tisíc v plusu, podle štěstí a nabídky zápasů. No, a teď mám pocit, že těch pár vět už vlastně bylo až dost. Stačí?

Na začátek dobré. Co myslíš tím, že jsi změnil způsob uvažování? Zklidnil ses?

Jednoznačně! Byl jsem dřív hrozně nevyrovnaný, až možná labilní pako. Když se tak zapřemýšlím, byl jsem vlastně ve všech ohledech života dost na přes držku. (směje se)

V čem se to projevovalo v sázení?

Bláznil jsem, stejně jako blázní 95 % ostatních sázkařů, kteří se ženou za představou, že se budou celý den válet na jachtě, přitom sledovat jeden přenos za druhým, usrkávat skotskou a měsíčně si přijdou na 400 litrů. To je kravina.

Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?Argentina vs UruguayARGREMÍZAURUDetail zápasu | Tipnout přesný výsledekZapojte se do tipovačky o 4.500 KčLidi nemají pokoru, takže to probíhá nějak takhle: založí si účet, vloží na něj dejme tomu stovku nebo tisícovku, a hned začnou bez rozmyslu sázet na "tutovky", a to třeba i 50, 60 % celkového budgetu! No, když to zestručním, tak za týden jsou na mizině a kariéra úspěšného sázkaře pro ně končí. Ale jen do dalšího dne, kdy se seberou a jdou na pobočku vložit nový bankroll. Ale tentokrát hned dvojnásobek, protože teď už to štěstí mít prostě budu, že jo...

Taky jsem byl blbec

Mluvíš z vlastní zkušenosti?

No jasný, taky jsem byl takovej blbec. Ale pak mi to konečně docvaklo a řekl jsem si, že chci být úspěšný sázkař, ne snílek čekající na zázrak.

Co přesně?

Podívej, sázení je - chtě nechtě - prostě hazard s časem a hlavně prachama. Neexistuje žádnej systém, kterej by šlo se naučit a pak do konce života všechny sázky 100% vyhrát. A motivační keci alá vsaďte si a vydělávejte milion měsíčně bez práce, jsou irelevantní. Takových lidí jsou v součtu na celém světě řádově desítky.

Důležitý je si uvědomit, že stát se úspěšným sázkařem v pravém slova smyslu až zas tak těžký není. Akorát je potřeba jít na to odjinud, než většina lidí právě kráčí. Úspěšný sázkař je pro mě ten, kdo dokáže sázením každý měsíc vydělat, a to stabilní sumu od 5 - 10 tisíc výš.

Tobě se to dle odpovědi na moji úplně první otázku našeho rozhovoru daří a jsi tím pádem úspěšný sázkař. Alespoň podle své definice takového člověka...

No, nechci aby to znělo samolibě nebo tak, že pojem "úspěšný sázkař" posuzuju podle svých výsledků, ale technicky vzato... vlastně ano. Jde o to, že 10 tisíc už prostě není zanedbatelná částka, vždyť to je víc než minimální mzda. A přitom to jde vyhrávat pravidelně na sázení.

Posuňme se tedy k vlastnímu sázení. V čem spočívá tvůj úspěch?

V tom, že stojím nohama pevně na zemi. Tikety vsazené za desetikorunu s několikatisícovým kurzem a potenciální výhrou několika desítek tisíc jsou dobré jako rozptýlení a zkouška štěstěny, ale není to nic, na čem by se dalo z dlouhodobého hlediska stavět.

Proto se držím 4 základních pravidel.

Jakých?

Za prvé, sázím pouze na celkový součet gólů v zápase, tedy stylem "padne více než 1,5 gólu", "padne více než 2,5 gólu", "padne více než 3,5 gólu" a tak dále.

Za druhé, kurz jedné mojí vsazené příležitosti dle způsobu, který jsem právě popsal, musí být z intervalu od 1,25 do 1,6.

Za třetí, takové příležitosti dávám na jeden tiket maximálně 2-3, a to vždy maximálně s celkovým kurzem 2,2.

A hlavně - za čtvrté - sázím hlavou, ne emocema. Díky tomu, že sázím úspěšně již delší dobu, mám na tuto činnost stranou daný bankroll ve výši 50 tisíc, ale každý jednotlivý tiket sázím vždy fixně za 1 000 Kč.

Můžeš z toho vyvodit obecný závěr?

Jasně. Chci tím veřejnosti předat myšlenku, že nejde sázet a riskovat přitom, že nebudete mít na nájem, kytku pro manželku nebo se kvůli špatnému tiketu nepodíváte letos k moři. Ty prachy musej bejt striktně oddělený od ostatních peněz na život a taky můžete sázet maximálně 5 % celkovýho bankrollu. Pokud teda máte budget stovku, sázejte po pětikoruně, dokud se nevypracujete. Přesně tak jsem začínal svou relativně úspěšnou jízdu já. Každý úspěšný sázkař prostě bezpodmínečně musí v první řadě umět ovládat svoje pocity a emoce. Howgh.

Sledujte nás na Facebooku

KONTAKTUJTE NÁS